Lekcijas par jaunatnes subkultūrām

Varbūt jūs vēl atceraties, ka pirms diviem gadiem līdzīgas lekcijas lasīju kafejnīcā Up in Smoke. Pēc divu gadu pārtraukuma noteikti ir jauni interesenti un šoreiz lasīšu lekcijas kafejnīcā Taka, Miera ielā 10. Ieeja bezmaksas. Ierakstiet datumus savos plānotājos !

Lekcijas notiks otrdienās, sākums plkst. 20:00

23.oktobris, plkst.20:00 Modu subkultūra, Lielbritānija 50.gadu beigas -60.gadu sākums. Modu atdzimšana 70.gados.
30.oktobris, plkst.20:00 Padomju Savienības Tediju un modu līdzinieki – stiļjagas.
6.novembris, plkst. 20:00 Pārsteidzošie skinhedi. Skinhedu kustības aizsākumi.
13.novembris. plkst. 20:00 Bitņiki.
20.novembris, plkst. 20:00. 60.gadu kontrkultūra – Civil Rights Movement, New Left u.c.
27.novembris. Hipiju kustība ASV un Eiropā
4.decembris. Hipiju kustība Padomju Savienībā
Lekcijas paredzētas plašam klausītāju lokam ar bagātīgu vizuālo materiālu.
Lekcijas vadīs mg. art. Līva Zolneroviča, Līva šobrīd studē Bristoles universitātes doktorantūrā un raksta darbu par hipiju kustību PSRS.
Lūdzu, nekavējiet, lekcijas sākas norādītajā laikā, maksimālā kavēšanās akadēmiskās 15 minūtes !!

Lēti braucieni !

Līdz ar kompānijas Ryanair parādīšanos lidojumi kļuva lēti un par pārvietošanos ar autobusiem daudzi aizmirsa. Šobrīd lidojumi vēl aizvien ir lēti, bet autobusu firmas ir sākušas sacensties un bieži vien ir vērts pameklēt arī lētu autobusu.

Mūsu pašu Ecolines ik pa laikam piedāvā akcijas biļetes, šo ruden ļoti populāras bija biļetes uz Berlīni par 12 Ls. Kā nu ne, tas stopējot uz Eiropu tas aiztaupa divu – trīs dienu ilgu braucienu cauri Polijai. Jāņem vērā gan, ka katrā autobusā tiek solītas tikai 3 biļetes par šādu cenu, bet dīvainā kārtā tās reizēm var nopirkt pat dienu pirms izbraukšanas. Jāņem vērā gan, ka parasti lētās biļetes ir uz vakara autobusiem. Lasīt visu

Tuvojas nedēļas nogale

Arī šonedēļ vismaz divi jauki pasākumi ! Ceturtdien, 20.septembrī Kaņepes Kultūras centrā, plkst.21.30 uzstāsies mūziķu grupa Kirliana. Hmm, pagājušajā nedēļas nogalē dažus pārstāvjus izdevās satikt un dzirdēt kafejnīcā Chomsky un izklausījās tas vareni. Tā gan nebija tieši Kirliana, bet tieši tāpēc radās interese aiziet un paskatīties arī viņus pašus. Iesakām !!!! Apskatiet arī viņu lappusi draugos. http://www.draugiem.lv/kirlianafotografi/

 

Savukārt sestdien,  22.septembrī Miera ielas 15. nama pagalmā no plkst 11 – 17 notiks Eko –velo tirdziņš, netirgos gan tur velosipēdus, bet visādus bioloģiskus kārumus, paralēli pasākumi notiks arī dažādās miera ielas kafejnīcās, skatiet šeit  info http://www.facebook.com/events/116621528488062/

 

Nedēļas nogale ar hipiji.lv

Piektdien, 14.septembrī pasaules mūzikas krogā Bubamara, Vecrīgā 22:30 uzstāsies  Mirta and Hot Accoustics. Mirtas balss ir līdzīga Dženisas Džoplinas balsij un tagad viņa mājo Bristolē, līdz ar to Latvijā dzirdama reti, tāpēc iesakām izmantot izdevību.

Te ir arī links, kur var paskatīties kādu video http://www.youtube.com/watch?v=m03RBUQrEz4

Sestdien, 15.septembrī var doties iepirkties - Skonto hallē, tajā, kas Melngaiļa ielā no 11:00 -17:00 notiks kārtējā Andele Mandele. Tas nav gluži vintage apģērbu tirdziņš, drīzāk tur, hmm, meitenesparastirdod savu no sezonas izgājušo apģērbu, bet nu tā kā pieteikties varēja visi, noteikti būs arī daudzas interesantas lietas. Līdz 14:30 ieejas maksa ir 0,50 Ls, pēc tam -bezmaksas ieeja. Ja šis variants nepatīk, var nākamājā dienā,svētdienā, 16.septembrī doties arī uz Kaņepes kultūras centru, kur notiks Marakešas tirdziņš. sīkāku informāciju skatīt šeit - http://www.facebook.com/marakeshaa

Savukārt 16.septembrī, svētdien, plkst.16:00, Galerija Rīga, Happy Art Museum telpās hipiju vecākās paaudzes pārstāvis Jurijs Novosjolovs aicina uz lekciju un diskusiju ”Hipiji – sociālais protests vai garīgs glābiņš? Lekcija būs krievu valodā.

Dzejas dienas 2012

Kaut kā pavisam maz reklāmas šogad bijis, bet taču notiek arī Dzejas dienas !!!!

Piemēram, 7., 8, un 9.septembrī sākot no 12:00 Esplanādē darbosies grāmatu maiņas telts, 8.septembrī Teātra bārā uzstāsies Orbīta, 11.septembrī Esplanādē 18:00 būs dzejas maratons.

Un tie ir tikai daži notikumi, visu programmu var skatīt http://dzejasdienas.lv/2012/events/

Hipiji.lv izvēle Baltajai naktij

Vietējie tēliHipijiem.lv patīk mūsdienu māksla, bet pēdējo gadu pieredze Baltajā naktī liecina, ka spožus mākslas darbus tur labāk negaidīt, bet censties forši ietusēt. Arī šogad programma plaša, bet pēc aprakstiem reizēm nevar saprast, kas tas īsti būs – kaut kas tiešām skaists vai tikai tāda pačabināšanās par tēmu modernā māksla. Tāpēc Hipiji.lv šogad izprātoja izvēlēties pasākumus, kas vairāk atgādina draudzīgas mājas ballītes un sākt ar  mākslinieku apvienības Vietējie tēli izstādes atklāšanu kafejnīcā Gauja. Vietējie tēli tur labi – Karīna Andrejeva, Dambis,  Ingus Baušķenieks.

Lasīt visu

Lapa hipiji.lv ir atjaunota

Morisona siena RīgāLapa hipiji.lv pastāv jau gandrīz septiņus gadus, bet pēdējos pāris gadus mēs bijām apslinkuši un nelikām daudz jaunas informācijas. Šobrīd lapa ir mazliet nomainījusi dizainu un tehnisko risinājumu, vismaz reizi nedēļā atjaunosim aktualitātes, kā arī liksim jaunas galerijas, centīsimies ievietot arī jaunus rakstus. Arī jūs varat palīdzēt lapas veidošanā sūtot savus jaunumus, veidojot rakstus utt. Visus jautājumus un informāciju var adresēt uz epastu hipiji @ gmail.com.